arrow calendar cartcheck checkmark close configure contact danger download external_link facebook globeinfo instagram jobfinder linkedin logo_claim logout mail menuminus navigation pin play plus rss searchshaft success twitteruserwarning wechat x-twitterxing youku youtube zoom
Change the country selection to see information on the products, services and contact persons that are relevant for your location.
TENDO Slim 4ax

TENDO Slim 4ax

Hydraulic expansion toolholder
The SCHUNK TENDO Slim 4ax is a toolholder for axial machining and radial fine machining. It is the only one in its class to meet all requirements: Heat-shrinking contour according to DIN 69882-8, easy handling, short set-up times, long tool service life, high flexibility as well as Plug & Work while it can even be used with minimal quantity lubrication.
The TENDO Slim 4ax Cool Flow variant enables peripheral cooling through cooling channels in the wall. The coolant is fed directly to the cutting edge of the tool.

Výhody – Přínos pro Vás

  • Plug & Work
    Lze je použít ve stávajících procesech bez opětovného programování
  • Dokonalé chlazení
    TENDO Slim 4ax Cool Flow umožňuje periferní chlazení prostřednictvím chladících kanálů ve stěně. Chladicí kapalina je přiváděna přímo k řezné hraně nástroje a třísky jsou bezpečně odváděny z obrobku.
  • Jemně vyvážené ve standardním provedení
    Vhodné pro vysoké rychlosti a obrábění HSC se stupněm vyvážení G2,5 při 25 000 ot./min
  • Výměna nástroje s mikronovou přesností a během sekund bez periferního vybavení
    Časové úspory díky kratší době nastavování a nulové investice do dalších upínacích zařízení
  • Vynikající tlumení vibrací
    Je zabráněno mikroúderům, nejlepší povrchy obrobků, ochrana vřetena stroje, zvýšená životnost nástroje vedoucí ke snížení nákladů
  • Permanentní opakovatelná přesnost házení < 0,003 mm
    Rovnoměrné řezání, zvýšená životnost nástroje a snížené náklady na nové broušení nebo nákup nových nástrojů
  • Přesné přednastavení délky
    Délkové nastavení v rozsahu přesnosti 0,01 mm, s nastavením pojezdu 10 mm
  • Nejlepší řešení pro axiální obrábění
    Vyvrtávání, zahloubení/srážení, vystružování a řezání závitů v 5osých obráběcích centrech a pro konstrukci raznic a výlisků
  • Vynikající radiální tuhost pro největší rozměrovou přesnost
    Robustní základní tělo zabraňuje bočnímu vychýlení během procesu řezání
  • Dokáže upínat všechny typy stopek komerčně dostupných nástrojů
    Forma A: s hlazenou válcovou hřídelí, hřídel formy A podle normy DIN 1835 a DIN 6535 HA Forma AB: s plochým čelem a válcovou hřídelí s unášecím čelem, hřídel formy B podle normy DIN 1835 a DIN 6535 HB Forma B: s bočními unášecími čely, hřídel formy B podle normy DIN 1835 Forma E: s šikmým upínacím čelem, hřídel formy E podle normy DIN 1835 a DIN 6535 HE
  • Vysoká úroveň flexibility
    Upínání různých průměrů díky použití štěrbinových nebo chladicích redukčních pouzder
  • Drážky pro nečistoty pro spolehlivý přenos krouticího momentu
    Suché upínací povrchy díky vytěsnění oleje, tuku nebo zbytků maziva do drážky na špínu