PVB-2-L30-30 60x30
PVB-2-L30-30 60x30
Accessories for standard magnetic clamping technology
ID 1424093
Product features:
  • Versatile double pole extension
  • With through-bore and M6 screw.
  • Technology: Parallel pole
  • Compensation stroke 4 mm.
Technical data:
  • Dimensions: 60 x 30 x 30 mm
  • Compensation stroke: 4 mm
  • For pole size: 30 mm + 10 mm
  • Pole pitch: 30 mm + 10 mm