arrow calendar cartcheck checkmark close configure contact danger download external_link facebook globeinfo instagram linkedin logo_claim logout mail menuminus navigation pin play plus rss searchshaft success twitteruserwarning wechat x-twitterxing youku youtube zoom
Změňte výběr země, abyste získali informace o produktech, službách a kontaktních osobách, které jsou důležité pro vaši lokalitu.
O firmě

S dovednostmi v oblasti robotiky až k bronzové medaili

Dva mladí technici mechatronici ze společnosti SCHUNK získali bronzovou medaili v soutěži EuroSkills 2023. Lukas Röser a Tim Vogel předvedli své úžasné programátorské dovednosti v disciplíně „Integrace robotických systémů“ na Mistrovství Evropy v dovednostech (European Skills Championship).
Obrázek akce – WorldSkills 2023 Dvojice na stupních vítězů: inženýři mechatroniky společnosti SCHUNK Tim Vogel a Lukas Röser získali bronz v disciplíně „Integrace robotického systému“ na Mistrovství Evropy v odborných dovednostech.

579 mladých profesionálů ve věku do 25 let ze 32 národů soutěžilo od 5. do 9. září na akci EuroSkills 2023 v Gdaňsku. Během soutěže si talentovaní jedinci z různých zemí porovnávají své odborné dovednosti ve 43 různých oborech průmyslu, řemesel a různých odvětví služeb. Mezi 30 členy týmu Německo byli také Lukáš Röser a Tim Vogel. Oba jsou mechatroniky inženýry v závodě SCHUNK v Lauffenu a loni vyhráli mistrovství Německa v disciplíně „Integrace robotických systémů“. Tím se také kvalifikovali na mistrovství Evropy, které se nyní koná.

Obrázek akce – WorldSkills Historický úspěch týmu Německo: 30 účastníků získalo 23 medailí – včetně 5 titulů mistra Evropy.

Školení, disciplína a špičkové vzdělání

Pod dohledem asi 10 000 návštěvníků museli dva nejlepší programátoři robotů v Německu v krátké době reprodukovat skutečné průmyslové robotické aplikace v krátké době. Röser z Bönnigheimu a Vogel z Nordheimu odvedli svou práci tak dobře, že skončili na skvělém třetím místě.

„Takový titul vypadá v životopise docela dobře,“ říká Tim Vogel s úsměvem. Úspěšný výkon je výsledkem mnoha hodin práce, intenzivního tréninku a mimořádné disciplíny. Společnost SCHUNK je potěšena svými dvěma inženýry mechatroniky a úspěch vidí také jako potvrzení kvality svého školení a povzbuzení juniorských zaměstnanců ve společnosti. Potvrzuje to i instruktor mechatroniky Hans Krauss: „Naše talentovaná mládež pravidelně slaví úspěchy na takových soutěžích. To ji dále motivuje a propaguje jejich dovednosti zcela konkrétním způsobem."

Velký úspěch týmu Německo

Tým Německo oslavil historický úspěch v soutěži EuroSkills Gdaňsk 2023: Němečtí účastníci získali celkem 23 medailí, z toho pět zlatých. Letošní EuroSkills bylo osmým Mistrovstvím Evropy v dovednostech. Cílem akce je podpora odborného vzdělávání a rozvoje dovedností v Evropě. Evropská odborná soutěž se koná každé dva roky. Další EuroSkills se bude konat v Dánsku v roce 2025.